Разложите на множители:

1) 3x+3y-bx-by

2) x^7+x^3-4x^4-4

3) 4a^4-5a^3y-8a+10y

4) xa-xb^2-ya+zb^2-za+yb^2

+4
Ответы (1)
  1. 13 марта, 17:14
    0
    1) = 3 (х+у) - в (х+у) = (х+у) (3-в) ... 2) = х³ (х⁴+1) - 4 (х⁴+1) = (х³-4) (х⁴+1) ... 3) = 4 а (а³-2) - 5 у (а³-2) = (4 а-5 у) (а³-2) ... 4) = х (а-в²) - у (а-в²) - z (a-b²) = (x-y-z) (a-b²)