Разложите на множители трехчлен а^2+4 а-5

+5
Ответы (2)
  1. 14 февраля, 08:10
    0
    A²+4a-5=0

    D=16+20=36

    a₁ = - 4-6 / 2 = - 5

    a₂ = - 4+6 / 2 = 1

    a²+4a-5 = (a+5) (a-1)
  2. 14 февраля, 10:17
    0
    А²+4 а-5=а²+4 а+4-9 = (а+2) ²-9 = (а+2-3) (а+2+3) = (а-1) (а+5)