Реши уравнение: 2x (x-9) (квадрат) - x (квадрат) (x-9) = 0

+5
Ответы (1)
  1. 25 мая, 19:07
    0
    2x (x - 9) ² - x² (x - 9) = 0

    выносим общий множитель x (х-9) за скобки

    x (x - 9) (2 (x - 9) - x) = 0

    x (x - 9) (2x - 18 - x) = 0

    x (x - 9) (x - 18) = 0

    x = 0,

    x - 9 = 0, x = 9

    x - 18 = 0

    x = 18

    ответ: x = 0, x = 9, x = 18