Разложите на множетили х²-10 х+9

+3
Ответы (1)
  1. 24 января, 00:17
    0
    х²-10 х+9 =

    D = 100-36 = 64 (8)

    x1 = (10+8) : 2 = 9

    х2 = (10-8) : 2 = 1

    х²-10 х+9 = (х-9) * (х-1)