9 (4 х-5 у) - 3 (11-у) упростите вырожение.

+3
Ответы (2)
  1. 7 апреля, 23:17
    0
    = 36 х - 45 у - 33 + 3 у = 36 х - 42 у - 33
  2. 8 апреля, 01:42
    0
    9 (4 х - 5y) - 3 (11 - y) = 36x - 45y - 33 + 3y = 36x - 42y - 33