Разложите на множители

5a в квадрате + 20a + 20

x-y-2x в квадрате + 2y в квадрате

+5
Ответы (1)
  1. 5 января, 10:01
    0
    X-y-2x²+2y²=

    (x-y) - 2 (x²-y²) =

    (x-y) - 2 (x-y) (х+у) =

    (х-у) (1-2 (х+у)

    5a² + 20a + 20=

    5 (а²+4 а+4) =

    5 (а+2) ²=

    5 (а+2) (а+2)