Разложите на множители а^2-7ab+10b^2

+5
Ответы (1)
  1. 28 июня, 06:36
    0
    A^2-7ab+10b^2=a^2 - (5ab+2ab) + 10ab=a^2-5ab-2ab+10b^2=a (a-5b) - 2b (a-5b) = (a-5b) (a-2b)