2 cos ^2 + 5 cos x = 3

+5
Ответы (1)
  1. 15 сентября, 06:28
    0
    1) заменим cosx = a2a² + 5a - 3 = 0-5±√25+24 / 4 = a1 = - 3, а2 = 1/2 а1 не подходит. cosx = 1/2x = ±π/3 + 2πn