Разложите на множители:

a) 4a^2-4b^2

b) m^3+m

c) n-n^5

+2
Ответы (1)
  1. 30 декабря, 05:11
    0
    1) 4 (a^2-b^2) = 4 (a-b) (a+b),

    2) m (m^2+1),

    3) n (1-n^4) = n (1-n^2) (1+n^2) = n (1+n^2) (1-n) (1+n).