Разложите на множители:

36 х³-Х

2 а²+8 аb+8b²

+2
Ответы (2)
  1. 18 сентября, 03:40
    +1
    36 х³-Х=x (36x²-1) = x (6x-1) (6x+1)

    2 а²+8 аb+8b²=2 (а²+4 аb+4b²) = 2 (а+2b) ²
  2. 18 сентября, 04:50
    +1
    36x³ - x = x (36x² - 1) = x (6x - 1) (6x + 1)

    2a² + 8ab + 8b² = 2 (a² + 4ab + 4b²) = 2 (a + 2b) ² = 2 (a + 2b) (a + 2b)