Разложите на множетели: 25a-ab²

+5
Ответы (2)
  1. 21 июля, 17:00
    0
    25a-ab²=25. a - a. b²=a (25-b²) = a (5²-b²) = a (5+b) (5-b)
  2. 21 июля, 17:29
    0
    A (25-ab^2) = a ((5-b) (5+b))