Разложите многочлен на множител: 36-x в кв. 27-b в куб. b в куб + 1

+5
Ответы (1)
  1. 12 сентября, 13:33
    0
    36-x^2 = (6-x) (6+x)

    27-b^3 = (3-b) (9+3b+b^2)

    b^3+1 = (b+1) (b^2-b+1)