разложите на множител (x-1) ^2-9

+4
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 20:29
    0
    (x-1) ^2-9 = (x-1+3) (x-1-3) = (x+2) (x-4)

    (x-1) ^2-9 - разность квадратов