Многочлены

(разложите на множител)

4x+x^2y^6-xy^7-4y

+2
Ответы (1)
  1. 5 сентября, 22:40
    0
    (4x-4y) + (x^2y^6-xy^7) = 4 (x-y) + xy^6 (x-y) = (x-y) (4+xy^6).