Разложите на множител. квадратный трехчлен х^2+х-72

+4
Ответы (1)
  1. 16 июня, 21:47
    0
    Решение

    x² + x - 27 = 0

    x₁ = - 9

    x₂ = 8

    x² + x - 72 = (x + 9) * (x - 8)