Разложите на множители:

m^3 - m^2 - 9m + 9

+5
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 22:00
    +1
    (m^3 - m^2) - (9m - 9) = m^2 (m-1) - 9 (m-1) = (m-1) (m^2 - 9) =

    = (m-1) (m-3) (m+3)