Разложите на множители:

(c+10) ²-16c²

+5
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 05:20
    0
    (с+10) ^{2} - 16 с**2 = (с+10-4 с) * (с+10+4 с) = (10-3 с) * (5 с+10) = (10-3 с) * (с+2) * 5