1. Упростите выражение:

a) (2x-y) * (2x+y) - (2x+y) ^2

б) 5a^2 * (-3a^3)

+2
Ответы (1)
  1. 24 августа, 20:11
    0
    А) (2 х-у) (2 х+у) - (2 х+у) ²=4 х² - у² - (4 х²+4 ху+у²) = 4 х² - у² - 4 х² - 4 ху - у² =

    -2 у² - 4 ху

    б0 5 а² * (-3 а³) = - 15 а^5