Упростите выражение

3 (y-1) ²+6y=

+4
Ответы (1)
  1. 31 декабря, 22:42
    0
    3 (у-1) ^2+6 у=3 (у^2-2 у+1) + 6 у = 3 у^2-6 у+3+6 у=3 у^2+3