Разложите на множители: а) 32q^4 - 2q^2

б) a^3-2a^2-4a+8

в) 3n^2+2n-5

+2
Ответы (1)
  1. 10 сентября, 13:57
    0
    А) 32q^4-2q^2 = 2q^2 (18q^2-1)

    б) a^3-2a^2-4a+8 = (a^3-2a^2) - (4a-8) = a^2 (a-2) - 4 (a-2) = (a^2-4) (a-2)

    в) 3n^2+2n-5 = (3n^2+2n) - 5 = 2n (n + 1) - 5