5a² + 8a + 3 / 14 + 3a - 11a²

+3
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 10:24
    0
    5 а²+5 а+3a+3/14+3a-11a ²=

    5a (a+1) + 3a+3/14+3a-11a ²=5a (a+1) + 3 (a+1) / 14+3a-11a ²=5a*-1+3 * (-1) / 11a-14 = - 5a-3/11a-14