3 (2 * (-1,5 - 1)) + 5 (3 - (-1,5))

+3
Ответы (1)
  1. 8 июня, 00:10
    0
    (-1,5-1) = - 2,5

    2 * (-2,5) = - 5

    3 * (-2,5) = - 15

    3 - (-1,5) = 4,5

    5*4,5=22,5

    -15+22,5=7,5