Разложите на множители многочлен: 20a^3-20a^2+5a

+4
Ответы (2)
  1. 15 июня, 21:59
    0
    20a^3-20a^2+5a=5a (4a^2-4a+1) = 5a (2a+1) ^2
  2. 16 июня, 00:31
    0
    20a³-20a²+5a=5a (4a²-4a+1) = 5a (2a-1) ²