Упростите 4a (a-2) - (a-4)

(a-4) в квадрате

+5
Ответы (1)
  1. 30 марта, 06:47
    0
    4a (a - 2) - (a - 4) ^2 =

    = 4a^2 - 8a - (a^2 - 8a + 16) =

    = 4a^2 - 8a - a^2 + 8a - 16 =

    = 3a^2 - 16