Розкласти на множники: х (в квадрате) - 25; 36-16y (в квадрате) ; 4 х (в квадрате) - 81y (в квадрате)

+3
Ответы (1)
  1. 5 июля, 23:41
    0
    Х^2-25 = (а-5) (а+5)

    36-16 у^2 = (6-4 у) (6+4 у)

    4 х^2-81 у^2 = (2 х-9 у) (2 х+9 у)