Решите уровнение 3 у+9/5+5 у-5/4=6 + 3 у+1/2

+5
Ответы (2)
  1. 12 мая, 12:10
    0
    Ответ 17 ... ? ...
  2. 12 мая, 13:15
    0
    3 у+9/5+5 у-5/4=6+3 у+1/2

    3 у•20+9•4+5 у•20-5•5=6•20+3 у•20-1•10

    60 у+36+100 у-25=120+60 у-10

    60 у+100 у-60 у=120-10+25-36

    100 у=99

    у=99:100

    у=0,99

    ответ 0,99