1) Log256Log3 81

2) (1-log2 18) (1-log9 18)

+3
Ответы (1)
  1. 2 марта, 12:44
    0
    1) log (256) (log (3) 81) = log (256) 4=1/4

    2) (1-log (2) 18) (1-log (9) 18) = log (2) (1/9) * log (9) (1/2) =

    =-log (2) 9 * (-1/log (2) 9=1