Разложите на множители:

1) 3a + 6b;

2) 12m - 16n;

3) 10ck - 15cp;

4) 8ax + 8a;

+1
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 11:39
    +1
    1) 3 а+6 в=3 (а+2 в)

    2) 12m-16n=4 (3m-4n)

    3) 10ck-15cp=5c (2k-3p)

    4) 8ax+8a=8a (x+1)