Упростите выражение: 1) 6x (2x-1) - 7x; 2) 2 (5x-4y+1) - 3 (3x-3y+1) ;

+1
Ответы (2)
  1. 20 мая, 06:09
    0
    1. 12 х-6 х-7 х=-1 х

    2.10 х-8 у+2-9 х+9 у+3=10 х-9 х-8 у+9 у+2+3=1 х-1 у+5
  2. 20 мая, 08:47
    0
    1) 12x-6x-7=6x-7

    2) 5x-4y+1-9x+9y-3=-4x+5y-2