Решите уравнение

x (x-2) = (x-4) в квадрате+x

+3
Ответы (1)
  1. 22 июня, 18:13
    0
    X^2-2x=x^2-8x+16

    x^2-x^2-2x+8x-16-x=0

    5x-16=0

    x=3,2