X/2-4 (x-2) + 3x-14=0 можете

+4
Ответы (1)
  1. 29 января, 23:17
    0
    X/2-4 (x-2) + 3x-14=0

    X/2-4 х+8+3x-14=0

    -Х+х/2-6=0

    -3 х/2=6

    х=6: (-3/2)

    х=-4