Разложите на множители

1) а (в квадрате) - б (в квадрате) - а + б

2) хc - yc-x (в квадрате) + 2xy-y (в квадрате)

+5
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 19:54
    0
    1) a^-b^2-a+b = (a-b) (a+b) - (a-b) = (a-b) (a+b-1)

    2) хc - yc-x^2 + 2xy-y^2=c (x-y) - (x-y) ^2 = (c-x+y) (x-y)