Разложите на множители по формуле дискриминанта

a) x2 (квадрат) - 14x+45=0;

б) 3y2 (квадрат) + 7y-6=0;

+2
Ответы (1)
  1. 23 марта, 21:53
    0
    A) D = (-14) ^2-4*1*45=196-180=√16=4

    x1=14+4/2*1=18/2=9

    x2=14-4/2*1=10/2=5

    б) D=7^2-4*3 * (-6) = 49+72=√121=11

    x1=-7+11/2*3=4/6=2/3

    x2=-7-11/2*3=-18/6=-3