Разложите на множители:

a) х (m-n) + 3 (m-n)

б) 2x-2y+ax-ay

+5
Ответы (2)
  1. 2 июля, 06:55
    0
    (m-n) * (m-n)

    (2x-2y) + (ax+ay) = 2 (x-y) + a (x+y) =

    = (x-y) + (x+y)
  2. 2 июля, 08:00
    0
    По-моему так =)

    a) x (m-n) + 3 (m-n) = (x+3) (m-n)

    b) (2x-2y) + (ax-ay) =

    =2 (x-y) - a (x-y) =

    = (2-a) (x-y)