Помогите решить 3y+2/4y^2+y + y-3/16y^2-1 = 3/4y-1

+4
Ответы (1)
  1. 26 июля, 02:37
    0
    (3 у+2) / у (4 у+1) + (у-3) / (4 у-1) (4 у+1) = 3 / (4 у-1)

    ОЗ у (4 у-1) (4 у+1) ≠0

    у≠0 у≠1/4 у≠-1/4

    (4y-1) (3y+2) + y (y-3) - 3 (4y²+y) = 0

    12y²+8y-3y-2+y²-3y-12y²-3y=0

    y²-y-2=0

    y1+y2=1 U y1*y2=-2

    y1=-1 U y2=2