А (1 17/25*2 1/7-2 4/7*1 2/5) * 2 7/9 б) 1/2 + (5 1/6-3 3/4+1/2) * 10/23

+1
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 07:33
    0
    А

    1) 1 17/25*2 1/7=42/25*15/7=18/5

    2) 2 4/7*1 2/5=18/7*7/5=18/5

    3) 18/5-18/5=0

    4) 0*2 7/9=0

    Б

    1) 5 1/6-3 3/4+1/2=5 2/12-3 9/12+6/12=5 8/12-3 9/12=4 20/12-3 9/12=

    =1 11/12

    2) 1 11/12*10/23=23/12*10/23=5/6

    3) 1/2+5/6=3/6+5/6=8/6=4/3=1 1/3