Разложите на множители:

x^3-16x

y^3-3y^2-5y+15

+5
Ответы (1)
  1. 22 июля, 12:01
    0
    X^3-16x = x (x²-16) = x (x-4) (x+4)

    y^3-3y^2-5y+15 = y² (y-3) - 5 (y-3) = (y-3) (y²-5) = (y-3) (y-√5) (y+√5)