4. Разложите на множители:

а) 16 х4 - 81; б) х2 - х - у2 - у

+3
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 04:03
    0
    А) 16 х⁴-81 = (4 х²-9) (4 х²+9) = (2 х-3) (2 х+3) (4 х²+9)

    б) х²-х-у²-у = (х²-у²) - (х+у) = (х-у) (х+у) - (х+у) = (х+у) (х-у-1)