7 х (в квадрате) - 18 х-9=0

+1
Ответы (1)
  1. 23 октября, 22:17
    0
    7x^2 - 18x - 9 = 0

    D = 9^2 + 7*9 = 144 = 12^2

    x1 = (9 + 12) / 7 = 21/7 = 3;

    x2 = (9 - 12) / 7 = - 3/7