Общее уравнение прямой проходящей через точку А (2; -1) параллельно прямой 2x-3y-6=0

+1
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 20:02
    0
    Směrnice dané přímky 2x-3y-6 je k=2/3 (3y=2x-6, y = 2/3x-2, k=2/3)

    Hledaná přímka (prjamaja) imeet tože k=2/3 a prochoditčerez točku A (2,-1).

    y - (-1) = 2/3. (x-2), y+1 = 2/3. (x-2)

    3y+3 = 2x-4

    2x-3y-7=0 obecná rovnice hledané přímky.