Вычислите 5sin (-пи/2) + 4 cos 0-3sin (3 пи/2) + cos^2 (пи/6)

+4
Ответы (1)
  1. 24 мая, 16:29
    -3
    5. sin/-pí/2) + 4. cos0-3. sin (3pí/2) + cosˇ2 (pí/6) =

    =-5. sin (pí/2) + 4.1-3. (-1) + (V (3) / 2) ˇ2=-5+4+4+3/4=3+3/4=15/4=3,75