Решите уравнение

х²у+ху²-2 х-2 у

а^3+27

+3
Ответы (1)
  1. 9 июня, 09:39
    0
    1) х^2 у+ху^2-2 х-2 у=ху (х+у) - 2 (х+у) = (ху-2) (х+у)

    2) а^3+27=а^3+3^3 = (а+3) (а^2-3 а+9)