A) 9a²-6ab+b²=

b) b²-n²=

c) 3x²-12=

d) (2a-b) ² - (2a+b) ²=

+1
Ответы (1)
  1. 10 августа, 01:06
    0
    A) (3a-b) ^2 b) (b-n) (b+n) c) 3 (x^2-4) = 3 (x-2) (x+2) d) (2a-b-2a-b) (2a-b+2a+b) = - 2b+4a