Разложите на множители:

1) x^2-9

2) 25-4y^2

3) 36m^2-49n^2

4) a^2b^2-81

5) 100m^6-1

+3
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 12:00
    0
    1) x^2 - 9 = (x - 3) * (x + 3)

    2) 25 - 4y^2 = (5 - 2y) * (5 + 2y)

    3) 36m^2 - 49n^2 = (6m - 7n) * (6m + 7n)

    4) a^2b^2 - 81 = (ab - 9) * (ab + 9)

    5) 100m^6 - 1 = (10m^3 - 1) * (10m^3 + 1)