Разложите на множители 4x²+4x+1+8x³+1

+5
Ответы (2)
  1. 20 июня, 23:50
    0
    4x²4x1+8x³+1 = (2x+1) ² + (2x) ³+1 = (2x+1) ² + (2x+1) (4x²-2x+1) =

    = (2x+1) (2x+1+4x²-2x+1) = (2x+1) (4x²+2) = 2. (2x+1) (2x²+1)
  2. 21 июня, 00:17
    0
    4x * (x+2x в квадрате) + 2