Разложите на множители:

3x^2+5x+1

+2
Ответы (1)
  1. 19 марта, 19:48
    0
    D=25-12=13

    x1 = (-5-√13) / 2

    x2 = (-5+√13) / 2

    3x²+5x+1=3 (x - (-5-√13) / 2) (x - (-5+√13) / 2) = 3 (x + (5+√13) / 2) (x + (5-√13) / 2)