Разложите на множители: 1) x^4-16x^2

2) - 4x^2-8xy-4y^2

+4
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 21:53
    0
    1) = х² (х² - 16) = х² (х - 4) (х + 4)

    2) = - 4 (х² + 2 ху + у²) = - 4 (х + у) ²