20 х-15 у=100 и 3 х-у=6

+2
Ответы (1)
  1. 19 января, 18:51
    0
    Y=3x-6

    4x-3y=20

    y=3x-6

    4x-3 * (3x-6) = 20

    y=3x-6

    -5x=2

    x=-0,4

    y=3 * (-0,4) - 6 = - 1,2 - 6 = - 7,2