Разложите на множители a) x (y-z) + 3 (z-y) б) a (b-c) - b (c-b)

+5
Ответы (2)
  1. 11 ноября, 16:15
    0
    1) x (y-z) + 3 (z-y) = (y-z) (x-3)

    2) a (b-c) - b (c-b) = (b-c) (a+b)
  2. 11 ноября, 17:13
    0
    А. (3-x) (z-y)

    b. - (a+b) (c-b)