Разложите на множители:

7c^2-14c+7

5x^2+10xy+5y^2

+2
Ответы (1)
  1. 18 июля, 18:13
    0
    7c²-14c+7=7 (c²-2c+1) = 7 (c-1) ²

    5x²+10xy+5y ² = 5 (x²+2xy+y²) = 5 (x+y) ²